Julita Kulik

Psycholog, psychoterapeuta dzieci i młodzieży

Z małym pacjentem pracuję niedyrektywnie poprzez zabawę. Podążam, obserwuję, poznaję jego świat, staram się go zrozumieć. Młodzieży pokazuje alternatywy, próbuje złapać ich perspektywę, a jednocześnie pokazać punkt widzenia dorosłych, wspieram w podejmowaniu decyzji, jestem tuż obok. Rodzicom daje wsparcie, wspólnie szukamy rozwiązań, projektujemy oddziaływania, a także staramy się zrozumieć istotę trudności dziecka . Towarzyszę w drodze ku zmianie… 43360910_964567953734708_3066681368890048512_n

W Centrum INGENIUM zajmuję się:

  • Indywidualną psychoterapią dzieci i młodzieży skierowaną  m.in. do  osób nieśmiałych, agresywnych, depresyjnych, lękowych, w kryzysie psychicznym (żałoba, rozwód); ofiar przemocy; osób z Zespołem Aspergera, ADHD; osób po hospitalizacjach psychiatrycznych.
  • Konsultacjami rodzinnymi, w których uczestniczy cała najbliższa rodzina dziecka lub nastolatka.
  • Prowadzeniem konsultacji psychologiczno-pedagogicznych dla rodziców.
  • Prowadzeniem grup socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży w kryzysie, nieśmiałych.
  • Prowadzeniem treningów umiejętności rodzicielskich.
  • Prowadzeniem szkoleń i warsztatów dla profesjonalistów m.in. z zakresu umiejętności społecznych, pracy z dziećmi i młodzieżą nieśmiałą, nadpobudliwą, agresywną, w kryzysie.

Doświadczenie:

Jestem psychologiem i pedagogiem. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu diagnozy klinicznej dziecka. Posiadam certyfikat terapeuty poznawczo-behawioralnego dzieci i młodzieży Centrum CBT, ukończyłam szkolenie I-go stopnia w zakresie terapii integracji sensorycznej. Odbyłam szereg szkoleń i kursów z zakresu terapii dziecka i rodziny . Obecnie jestem w trakcie całościowego szkolenia akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne w Szkole Psychoterapii MABOR, przygotowujące do prowadzenia psychoterapii indywidualnej osób dorosłych oraz terapii rodzinnej i par. Moja praca terapeutyczna poddana jest stałej superwizji.

Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi (od 2003r), młodzieżą (od 2005r) oraz dorosłymi (od 2008r) zarówno w trybie indywidualnym (konsultacje psychologiczno-pedagogiczne dla rodziców, terapia dziecka, terapia młodzieży) jak i grupowym (socjoterapia, zajęcia dla dzieci, grupa dla młodzieży, grupa dla nastolatka). Dzielę się swoją wiedzą również z profesjonalistami (od 2011) poprzez warsztaty dla pedagogów, warsztaty dla studentów. Odbyłam 316h stażu psychoterapeutycznego w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodziezy w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Od 2011 pracuję jako psycholog w Szkole Podstawowej. W pracy terapeutycznej najbliższe jest mi podejście systemowe zakładające, że dziecko jest częścią systemu rodzinnego. Prywatnie jestem mamą dwójki małych urwisów.