Julita Kulik

Psycholog, psychoterapeuta, terapeuta rodzinny 

43360910_964567953734708_3066681368890048512_n

Z małym pacjentem pracuję niedyrektywnie poprzez zabawę. Podążam, obserwuję, poznaję jego świat, staram się go zrozumieć. Młodzieży pokazuje alternatywy, próbuje złapać ich perspektywę, a jednocześnie pokazać punkt widzenia dorosłych, wspieram w podejmowaniu decyzji, jestem tuż obok. Rodzicom daje wsparcie, wspólnie szukamy rozwiązań, projektujemy oddziaływania, a także staramy się zrozumieć istotę trudności dziecka . Towarzyszę w drodze ku zmianie… 

W Centrum INGENIUM zajmuję się:

  • Indywidualną psychoterapią dzieci i młodzieży skierowaną  m.in. do  osób nieśmiałych, agresywnych, depresyjnych, lękowych, w kryzysie psychicznym (żałoba, rozwód); ofiar przemocy; osób z Zespołem Aspergera, ADHD; osób po hospitalizacjach psychiatrycznych.
  • Psychoterapią  dorosłych.
  • Terapią rodzinną.
  • Konsultacjami rodzinnymi, w których uczestniczy cała najbliższa rodzina dziecka lub nastolatka.
  • Prowadzeniem konsultacji psychologiczno-pedagogicznych dla rodziców.
  • Prowadzeniem grup socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży w kryzysie, nieśmiałych.
  • Prowadzeniem treningów umiejętności rodzicielskich.
  • Prowadzeniem szkoleń i warsztatów dla profesjonalistów m.in. z zakresu umiejętności społecznych, pracy z dziećmi i młodzieżą nieśmiałą, nadpobudliwą, agresywną, w kryzysie.

Doświadczenie:

Jestem psychoterapeutą, psychologiem i pedagogiem. Ukończyłam czteroletnie całościowe szkolenie psychoterapeutyczne akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne w Szkole Psychoterapii MABOR – DIALOG, przygotowujące do prowadzenia psychoterapii indywidualnej oraz terapii rodzin i par. Jestem absolwentką studiów podyplomowych z zakresu diagnozy klinicznej dziecka. Posiadam certyfikat terapeuty poznawczo-behawioralnego dzieci i młodzieży Centrum CBT. Ukończyłam szkolenie pierwszego stopnia w zakresie terapii integracji sensorycznej oraz szkolenie z zakresu Metod Kids’ Skills – Dam Radę! i Jestem z Ciebie Dumny! opartych na filozofii Podejścia Skoncentrownego na Rozwiązaniach. Odbyłam szereg szkoleń i kursów z zakresu psychoterapii dziecka i rodziny. Moja praca psychoterapeutyczna poddana jest stałej superwizji. W pracy psychoterapeutycznej najbliższe jest mi podejście systemowe, które rozumie rodzinę  jako system, który tworzą jego poszczególni członkowie oraz ich wzajemne relacje.

Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi (od 2003 roku), młodzieżą (od 2005 roku) oraz dorosłymi (od 2008 roku) zarówno w trybie indywidualnym (konsultacje psychologiczno-pedagogiczne dla rodziców, psychoterapia dziecka, psychoterapia młodzieży) jak i grupowym (socjoterapia, zajęcia dla dzieci, grupa dla młodzieży, grupa dla nastolatka, warsztaty dla rodziców). Dzielę się swoją wiedzą również z profesjonalistami (od 2011) poprzez warsztaty dla pedagogów, nauczycieli, warsztaty dla studentów. Odbyłam 316h stażu psychoterapeutycznego w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Przez dziewięć lat pracowałam jako psycholog w Szkole Podstawowej. Prywatnie jestem mamą uczennicy i przedszkolaka.