Aneta Brzozowska

 

DSC_4533pedagog, terapeuta motywujący, trener ART, trener VIT,…

W swojej pracy staram się zrozumieć i wczuć w to, co dzieje się z dzieckiem i jego rodzicami, staram się zrozumieć potrzeby i motywację poprzez podążanie, zabawę i rozmowę. 

Razem z dzieckiem szukam i rozwijam umiejętności,aby to, co potrzebne  zmienić.  Rodzicom pokazuję perspektywę dziecka  i pomagam znaleźć rozwiązania do tworzenia lepszych relacji. Myślę, że to co Najprostsze i Najbliżej daje nam to, czego najbardziej potrzebujemy.

W Centrum INGENIUM prowadzę

•terapię zachowań dziecka,

•konsultacje dla rodziców,

•treningi umiejętności społecznych,

•warsztaty dla rodziców.

 Dośwadczenie:

Swoje doświadczenie i wiedzę zaczęłam zdobywać 15 lat temu, już na studiach jako  streetworker w Monarze, potem był wolontariat w świetlicy socjoterapeutycznej, w której zostałam na dłużej jako już wychowawca grupy młodszej i trochę starszej. Do tego doszła szkoła podstawowa, w której byłam pedagogiem szkolnym przez kilka lat, pedagogiem specjalnym. Miałam też niezwykłe wyzwania jako konsultant i koordynator ds. pomocy rodzinie w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

Uczyłam się od najlepszych w swej dziedzinie w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, potem szkoliłam się w m.in. Treningu Zastępowania Agresji, Wideotreningu Komunikacji, Dialogu Motywującym, z których w pełni korzystam w swojej pracy i nadal się uczę tym  razem w szkole psychoterapii poznawczo-behawioralnej połączonej z dialogiem motywującym. Swoją pracę stale superwizuję.